Суворовська селищна рада / Suvorov settlement council
Одеська область, Ізмаїльський район / Odesa region, Izmail district

До уваги бджолярів Суворовської громади!

Дата: 17.05.2021 17:24
Кількість переглядів: 570

Фото без опису

Шановні жителі Суворовської селищної територіальної громади, зверніть увагу на алгоритм взаємодії щодо попередження та дії при отруєні бджіл, відповідно до цього документа розпорядженням селищного голови при Суворовській селищній раді Ізмаїльського району Одеської області створено постійно діючу комісію для роботи під час отруєння бджіл.

Алгоритм взаємодії щодо попередження та дії при отруєнні бджіл

 • Реєстрація пасіки здійснюється за місцем проживання фізичної особи або за місцем реєстрації юридичної особи у сільських, селищних, міських радах один раз в рік заснування пасіки. (ч.3 ст.13 Закону України «Про бджільництво» від 22 лютого 2000 року № 1492-ІІІ та п.п. 2,3 Порядку реєстрації пасіки (наказ Міністерства аграрної політики України і Української академії наук від 20.09.2000 № 184/82). Зразок заяви (додаток 1). Суворовська селищна рада Ізмаїльського району Одеської області проводить реєстр пасічників.
 • Обстеження пасіки проводиться міжрайонними, районними або міськими управліннями Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (далі-Головне управління). За наслідками обстеження власник отримує ветеринарно-санітарний паспорт пасіки (ч.1 ст.13 Закону України «Про бджільництво» від 22 лютого 2000 року № 1492-ІІІ та п.п. 4,5. Порядку реєстрації пасіки (наказ Міністерства аграрної політики України і Української академії наук від 20.09.2000 № 184/82). При зміні назви чи адреси пасіки, її власник повинен проінформувати про це міжрайонні, районні, міські управління Головного управління протягом 10 днів.
 • Відповідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» 2042-VIII та «Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 10.02.2016 № 39, міжрайонні, районні (міські) управління Головного управління здійснюють безоплатну державну реєстрацію пасіки як оператора ринку харчових продуктів. Зразок заяви (додаток 2 та 2.1). Реєстрація необов’язкова, якщо пасічник використовує мед та продукти бджільництва для власних потреб, без реалізації.
 • Розміщення пасіки фізичними особами на земельних ділянках, які їм належать, здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил. Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою (ст. 15 Закону України «Про бджільництво», п 1.1 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 30.01.2001 № 9, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2001 № 131/5322). Зразок звернення (додаток 3).
 • Власник пасіки інформує органи місцевого самоврядування – Суворовську селищну раду Ізмаїльського району Одеської області. Зразок звернення (додаток 4).
 • Дозвіл на перевезення бджолосімей на медозбір і запилення сільськогосподарських культур видається районною, міською державною лікарнею ветеринарної медицини. Власнику пасіки, що перевозиться, у встановленому порядку видається ветеринарне свідоцтво за формою N 1-вет (при перевезенні у межах адміністративного району – довідка), яке підтверджує благополуччя пасіки щодо заразних хвороб бджіл (п. 3.5., 3.6. Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл).
 • Після прибуття в район медозбору бджоляр зобов’язаний пред’явити до районної, міської державної лікарні ветеринарної медицини ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасіки (п. 3.10. Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл).
 • Суворовська селищна рада Ізмаїльського району Одеської області веде реєстр сільгосптоваровиробників, які проводять свою господарську діяльність на їх території (власна земля, орендована).
 • Сільгосптоваровиробники, не пізніше, ніж за 3 доби до запланованих обробок, повідомляють органи місцевої влади, населення (через засоби масової інформації, сторінка у Фейсбуці, сайт органу місцевої влади). Повідомляти необхідно не лише за місцем реєстрації (якщо землі на межі двох або більше ОТГ, селищних або місцевих рад, то всі відповідні органи).
 • В повідомленні необхідно зазначати: назва господарства, відповідальна особа (ПІП, номер телефону) місце проведення обробітку (населений пункт), дата проведення обробітку, час обробітку, культура на якій буде проведений обробіток, назва препарату та діючої речовини, ступінь токсичності, форму та методи застосування, дозволені строки початку ручних робіт на суміжних ділянках (за потреби), дозволені строки на випасання худоби, проведення сінокосу та інше (додаток 5).
 • Використовувати пестициди та агрохімікати, на посівах сільськогосподарських культур, багаторічних насадженнях дозволено лише ті препарати, які зареєстровані у «Перелік пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання на території України», з відповідними нормами та на відповідній культурі.
 • Господарствам необхідно розраховувати час для проведення обробітку з 18 год вечора до 10 год ранку та швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне).
 • Селищний голова Суворовської селищної ради Ізмаїльського району Одеської області повідомляє мешканців населеного пункту, власників сусідніх землеволодінь, власників пасік, керівників лікувально-профілактичних закладів про застосування пестицидів і агрохімікатів (додаток 6).
 • Санітарний розрив від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 м.
 • Заборонено проведення авіаційних обробок пестицидами усіх груп токсичності ближче: 5 км від міста постійного розташування медоносних пасік; 2 км від рибогосподарських водоймищ, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників та інших); 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур що вживають без термічної обробки (цибулі на перо, селера, кріп, огірки, помідори, суниця, малина, тощо.), сади, виноградники та місць проведення сільськогосподарських робіт. (Згідно пункту 5.26 ДСП 382-96).

На час дії пестициду усім необхідно максимально дотримуватися норм безпеки.

 • На період обробки бджоляру необхідно вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні отрутохімікату.
 • Сільські, селищні, міські ради ОТГ утворюють постійно діючу комісію у складі:

– представник органу влади, (голова, землевпорядник);

– спеціаліст ветеринарної медицини;

– спеціаліст фітосанітарного напрямку;

– спеціаліст санітарного напрямку;

– спеціаліст екологічної безпеки;

– представник спілки пасічників;

– представник спілки сільськогосподарських підприємств;

– депутат об’єднаної територіальної громади.

За вимогою сільських, селищних, міських рад ОТГ Головне управління

Держпродспоживслужби в О області надає списки фахівців для участі в роботі комісії.

 • В разі випадку отруєння бджіл пасічник має терміново звернутися із заявою до органів місцевої влади, (якщо пасічник хоче відшкодувати заподіяні йому збитки то він повинен діяти швидко й оперативно. Адже через 3-4 дні слідів отрутохімікатів в відібраному матеріалі вже можна не знайти.
 • Згідно Інструкції з профілактики отруєння бджіл пестицидами для фіксування випадку отруєння бджіл необхідно повідомити орган місцевого самоврядування, суб’єкт господарювання, Держпродспоживслужбу, звернутися до національної поліції із заявою.
 • Вище зазначена комісія проводить обстеження пасіки, складає акт та проводить відбір проб бджіл та рослин зі слідами пестицидів. (Термін відправки проб на дослідження не повинен перевищувати двох діб.).
 • В акті комісія зазначає: місце обробки, в який час, за якої температури, якою отрутою оброблялась культура, фазу розвитку рослин, характер загибелі бджіл (поодиноке чи масове), ступінь ураження у відсотках і силу сімей після отруєння.

Бажано щоб при обстеженні був присутній фермер чи його представник.

 • ВІДБІР ПРОБ. Бджіл, зразки рослин, або та грунт (в разі необхідності) про що складається відповідний акт.
 • Направлення до лабораторії. Проби рослин з поля, де проводився обробіток, разом з відповідним актом направляють в акредитовану лабораторію. Термін доставки проб не повинен перевищувати 1-2 доби від часу відбору при умові зберігання та доставки в холодильнику або термосі з льодом. При цьому слід вказувати у супровідних документах діючу речовину.
 • Якщо висновком експертизи буде доведено причинно-наслідковий зв’язок між обробкою поля та загибеллю бджіл від дії визначеного отрутохімікату слід робити наступні дії:
 • маючи акти і дані лабораторних досліджень, що підтверджують факт

отруєння, визначають отруту, слід письмово звернутися до відповідача про добровільне відшкодування збитків;

 • звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби для проведення заходу державного нагляду (додаток 7);
 • якщо відповідач не погоджується на добровільне відшкодування збитків передати справу до суду.
 • Необхідно подати позовну заяву до суду, до якої слід додати копії:

– розпорядження сільського чи міського голови про створення комісії;

акти комісії;

 • результати лабораторного дослідження; довідку з сільської (міської) ради (можна товариства пасічників) про те скільки бджолиних сімей пасічник має на своїй пасіці;
 • довідку про вартість бджолосімей на день отруєння (видається товариством пасічників);
 • список свідків та експертів.
 • Оскільки колективних заяв суд не приймає, позовну заяву в суд треба подати кожному пасічнику в індивідуальному порядку.
 • Тільки за рішенням суду можна притягнути того чи іншого ″нерадивого фермера″ до відповідальності та відшкодувати збитки.

Додаток 1
 

Голові____________________________

  (місцевої державної адміністрації
      або органу місцевого самоврядування)

 

ЗАЯВА
про реєстрацію пасіки

 

Прошу зареєструвати пасіку, що належить мені

 

Суб’єкт господарювання

Найменування __________________________________________________

Код згідно з ЄДРПОУ ____________________________________________

Фізична особа

______________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності))

______________________________________________________________

(реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта)

                                                                                                                                                             

Контактна інформація власника пасіки або уповноваженої ним особи

 

Номер телефону ___________________________________

Адреса електронної пошти___________________________

Місце фактичного проживання фізичної особи або місцезнаходження / місце проживання суб’єкта господарювання

__________________________________________________

__________________________________________________

__________________________________________________

 

 

Підпис власника пасіки або уповноваженої ним особи

______________

Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) підписанта

________________________________

________________________________

________________________________

________________________________

 

Додаток: копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки

Дата ___ ____________ 20___ р.

                                                                                          _____________________________________

                                     (підпис)

Примітка. Персональні дані, вказані в заяві про реєстрацію пасіки, захищаються та обробляються відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» з метою розгляду зазначеної заяви згідно із законодавством.


Додаток 2

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області

(найменування територіального органу
центрального органу виконавчої влади,
що реалізує державну політику у сфері
безпечності та окремих показників якості
харчових продуктів)

 

 

ЗАЯВА

про державну реєстрацію потужності

1. Найменування або прізвище, ім’я, по батькові оператора ринку:

____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

2. Номер телефону оператора ринку: ____________________________________

3. Адреса електронної пошти оператора ринку: ___________________________

4. Адреса потужності оператора ринку: __________________________________

____________________________________________________________________
(індекс, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку)

5. Керівництво оператора ринку (одноосібний керівник або члени колегіального органу управління), контактні дані: _________________________

____________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім’я та по батькові, номер телефону, адреса електронної пошти)


____________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім’я та по батькові, номер телефону, адреса електронної пошти)

____________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім’я та по батькові, номер телефону, адреса електронної пошти)

 

6. Вид діяльності, що планується здійснювати з використанням потужності

(кожен вид діяльності, який планується здійснювати, позначається символом “V” у відповідній графі):

з/п

Вид діяльності, що планується здійснювати з використанням потужності

 

1

Діяльність, пов’язана з харчовими продуктами, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °C і залишатися придатними для споживання людиною, а саме:

1.1

первинне виробництво

 

1.2

транспортування

 

1.3

зберігання

 

1.4

реалізація

 

2

Діяльність закладів громадського харчування за категоріями:

2.1

стаціонарна потужність (ресторан, бар, кафе, піцерія тощо)

 

2.2

рухомі та/або тимчасові потужності

 

3

Виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження

 

4

Роздрібна торгівля харчовими продуктами

 

5

Інший вид діяльності

5.1

первинне виробництво

 

5.2

змішування та пов’язані з цим процедури

 

5.3

обробка (переробка)

 

5.4

наповнення

 

5.5

пакування

 

5.6

відновлення та інші зміни стану об’єкта

 

5.7

зберігання

 

5.8

транспортування

 

5.9

реалізація

 

Цією заявою підтверджую, що потужність не буде використовуватись для виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження, які вимагають отримання експлуатаційного дозволу.

“___” ______ 20__ року

(дата підписання заяви)

___________________________ __________ _______________________

(посада оператора ринку (підпис) (ініціали та прізвище)

або уповноваженої ним особи)

 

Примітка. Персональні дані, вказані в заяві про державну реєстрацію потужностей, захищаються та обробляються відповідно до Закону України “Про захист персональних даних” з метою розгляду зазначеної заяви згідно із законодавством.


Додаток 2.1.

до заяви про державну реєстрацію потужності

Додаткова інформація про оператора ринку та потужність

 1. Ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, місцезнаходження або прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті)______________________________________

_____________________________________________________________

 1. Місце проживання оператора ринку (для фізичних осіб)_________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 1. Перелік харчових продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 2. Опис потужності ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 3. Вид оператора ринку за класифікацією суб’єктів господарювання, визначеною Господарським кодексом України (суб’єкт мікро-, малого, середнього або великого підприємництва)_________________________

_____________________________________________________________

“___” ______ 20__ року

___________________________ __________ _____________________

(посада оператора ринку (підпис) (ініціали та прізвище)

або уповноваженої ним особи)


Додаток 3

Голові СФГ/директору ТОВ

Пасічника П.І.Б, адреса проживання,

контактний телефон

 ЗВЕРНЕННЯ

Повідомляю, що я, (П.І.Б. пасічника), у відповідності до ст. 13 Закону України «Про бджільництво» та Порядку реєстрації пасік, затверджений Наказом Міністерства аграрної політики України і Української академії аграрних наук за № 184/82 від 20.09.2000, зареєстрований в якості пасічника у_________________________________________________________________________ сільській (селищній) раді/об’єднаній територіальній громаді, отримав ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку.

У відповідності до ч.2 ст.15 Закону України «Про бджільництво», прошу надати згоду на розміщення належної мені пасіки на території земельної ділянки, яку використовує СФГ/ТОВ.

 

Додаток: копія ветеринарно-санітарного паспорту;

викопіювання із публічної кадастрової карти України із

позначенням місця розташування належної мені пасіки

П.І.Б. підпис дата


Додаток 4

Голові сільської/селищної ради,

територіальної громади

Пасічника П.І.Б,

адреса проживання, телефон

 

ІНФОРМАЦІЯ

Повідомляю, що у мене у власності перебуває пасіка у кількості __________________бджолосімей.

Пасіка зареєстрована за адресою ________________________________________________________,

орієнтовно в період з _______________________ до ____________________________ пасіка буде

знаходитись на території/поблизу/на межі/між_________________________________________________________________________________________.

 

Додаток: копія ветеринарно-санітарного паспорту;

викопіювання із публічної кадастрової карти України із

позначенням місця розташування належної мені пасіки

П.І.Б. підпис дата


Додаток 5

Повідомлення суб’єктом підприємницької діяльності (усіх форм власності), який застосовує пестициди і агрохімікати сільського, селищного, міського голову, голову ОТГ

Сільському, селищному, міському

голові, голові ОТГ

_____________________________

Повідомляю Вас, що агропідприємством (власником або орендарем земельної ділянки)__________________________________________________________ буде застосовано пестициди або агрохімікати за адресою ______________________________________________________________________________, яке межує (з півдня, півночі,сходу, заходу) з населеним пунктом ____________________________________________________________________.

Відповідальна особа за обробку, контактний телефон______________________.

Обробка буде проводитись з ___________________(число, місяць, рік, година) препаратом (назва) ___________________________________________________,

діюча речовина______________________________________________________,

ступінь токсичності препарату _________________________________________.

Інструкція по застосуванню препарату (додається обов’язково)

На територію оброблених ділянок дозволяється :

Виходити не раніше_____________________________________________(дата).

Проводити ручні роботи на суміжних ділянках не раніше _____________(дата).

Випасати худобу та птицю, а також проводити сінокіс не раніше _______(дата).

Керівник підприємства підпис П.І.П.

Дата


Додаток 6

Повідомлення

мешканцям населеного пункту ____________________, власникам сусідніх землеволодінь, власникам пасік, керівникам лікувально- профілактичних закладів про застосування пестицидів і агрохімікатів

Повідомляємо Вас про те, що на земельній ділянці, підприємства (фермерського господарства, одноосібника)

____________________________________________________________________

(назва господарства, адреса застосування, місцезнаходження, межування)

будуть застосовуватись пестициди, агрохімікати на посівах / багаторічних насадженях_________________________________________________________

(назва культури)

Відповідальна особа за застосування пестицидів і агрохімікатів, ____________________________________________________________________

(ПІП, посада, контактний номер телефону)

Застосування пестицидів або агрохімікатів буде проводитись з ______________________________________________________(дата , година)

Препаратом (назва)_________________________________________________,

діюча речовина препарату ___________________________________________

ступінь токсичності препарату________________________________________.

Інструкція по застосуванню препарату (додається).

На територію оброблених ділянок дозволяється :

Виходити не раніше______________________________________________(дата)

Проводити ручні роботи на суміжних ділянках не раніше______________(дата)

Випасати худобу та птицю, а також проводити сінокіс не раніше _______ (дата)

Голова сільської, селищної ради, (голова ОТГ) ПІБ

Дата


Додаток 7

Назва місцевої державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради
(за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом)

Головне управління Держпродспоживслужби

в _____________________ області

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

в родовому відмінку зазначається прізвище
ім’я та по батькові фізичної особи та її адреса
(вулиця, назви населеного пункту, району, області, індексу)

Звернення (скарга)

Відомості про оператора ринку, який потерпів від порушення

Найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (для фізичної особи – підприємця) ___________________________________________

____________________________________________________________________

Ідентифікаційний код (для юридичної особи), або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичної особи -підприємця),або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб -підприємців, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) _________________________

____________________________________________________________________Місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи -підприємця) __________________________________________________

____________________________________________________________________Адреса відповідної потужності _________________________________________

____________________________________________________________________

Уповноважена особа (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) та реквізити документа, що підтверджує її повноваження) _____________________________

____________________________________________________________________

Інформація про порушення

Місце вчинення порушення ____________________________________________

Дата та час вчинення порушення _______________________________________

Суть порушення ___________________________________________________________________

____________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Інформація про свідків порушення (якщо вони є)

1. Прізвище, ім’я, по батькові __________________________________________

Місце проживання ____________________________________________________

____________________________________________________________________

Номер засобу зв’язку __________________________________________________

Підпис __________________________

2. Прізвище, ім’я, по батькові __________________________________________

Місце проживання ____________________________________________________

____________________________________________________________________

Номер засобу зв’язку __________________________________________________

Підпис __________________________

Посилання на положення нормативно-правового акта (із зазначенням відповідної статті, пункту, її (його) частини чи абзацу), яке було порушено особою, щодо якої складено звернення _________________________________

Прошу здійснити заходи державного контролю щодо перевірки зазначених фактів, для їх усунення та притягнення винних до відповідальності.

Зазначається перелік документів, що додаються.

“___” ______ 20__ року _________________ ____________________________

(підпис) (ім’я, по батькові, прізвище особи)

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь