Катлабузька селищна рада / Katlabug settlement council
Одеська область, Ізмаїльський район / Odesa region, Izmail district

Як працюють вакцини від COVID-19 – пояснюють інфекціоніст і експертка з фармаконагляду

Дата: 29.12.2021 16:20
Кількість переглядів: 681

В Україні доступні вакцини від COVID-19 трьох типів: мРНК (Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna), векторна (AstraZeneca) й інактивована (СoronaVac від Sinovac Biotech) вакцини. Кожна з цих вакцин пройшла всі необхідні етапи клінічних досліджень та схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. 

“Усі вакцини знайомлять наш організм зі збудником інфекції та вчать боротися з ним. Вакцини містять у собі вбитий вірус, його частинку або інструкцію з протидії вірусу, які не можуть спричинити захворювання. Після потрапляння в організм вакцини, імунна система розпізнає ці складові як “чужі” та починає виробляти антитіла та Т-клітини до вірусу. А ось коли в наш уже вакцинований організм потрапляє справжній вірус, то антитіла та Т-клітини дуже швидко нейтралізують інфекцію, тому людина не захворює або хворіє без ускладнень”, - розповідає лікар-інфекціоніст Центральної міської лікарні м. Рівне Олег Степчин. 

 

Перш ніж отримати дозвіл на використання, усі вакцини підлягають дуже суворому тестуванню та перевіркам на безпеку. У клінічних дослідженнях, які відбуваються у три етапи, беруть участь тисячі, а подекуди й десятки тисяч людей, щоби зробити висновок, що вакцина безпечна. 

Раніше етапи відбувались почергово, тому дослідження і займало багато років. Зараз, завдяки безпрецедентним фінансовим інвестиціям та науковому співробітництву, деякі етапи наукових досліджень і розробок здійснювали паралельно. При цьому дотримувались строгих клінічних стандартів. Тому прискорена розробка безпечних вакцин і стала можливою.

“Вакцини від COVID-19 розробили менш ніж за рік. Але технології, які використовували для них, існували вже декілька десятків років. Так, першу інактивовану вакцину створили ще у 50-х роках, над векторними вакцинами працювали ще з 80-х, а над мРНК-вакцинами - з початку 90-х років. Тож у науковців було все готове для того, щоб швидко створити безпечну та ефективну вакцину від COVID-19. Зважаючи на досвід вакцинальної кампанії в Україні та світі, користь від щеплення значно переважає над ймовірними ризиками”, - наголошує директорка департаменту фармаконагляду Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Башкатова.

Захистіть себе від важкої хвороби - вакцинуйтесь від COVID-19. Запишіться на щеплення до зручного пункту чи центру вакцинації. Перелік та контакти пунктів та центрів на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь