Суворовська селищна рада / Suvorov settlement council
Одеська область, Ізмаїльський район / Odesa region, Izmail district

Порядок працевлаштування внутрішньопереміщених осіб

Дата: 20.06.2022 15:04
Кількість переглядів: 488

Розповідаємо вам про порядок працевлаштуваня для переселенців які залишились в країні, але перебувають за межами міста, де працювали.

По- перше, працевлаштування внутрішньопереміщених осіб здійснюється на загальних підставах.

Умови їх працевлаштування (основне місце роботи, сумісництво) залежатимуть від того, чи має кандидат на працевлаштування трудову книжку. Часто в ній немає запису про звільнення з попереднього місця роботи через бойові дії. А лише запис про прийняття на роботу.Або взагалі працівник не має доступу до своєї трудової книжки внаслідок надзвичайної ситуації.

Законодавець встановив можливість видачі дубліката трудової книжки.

У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дубліката про періоди роботи переносяться до трудової книжки. За умови видання дубліката трудової книжки працевлаштування відбуватиметься за основним місцем роботи.

Оскільки працівник не звільнений з основного місця роботи, його працевлаштування може відбуватися лише через прийняття за сумісництвом,

Такий трудовий договір може бути укладено як строковий (тобто, на певний термін, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк), так і безстроковий, що укладається на невизначений строк.

Нагадаємо, що сумісництво — це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві. На практиці визначають два види сумісництва — внутрішнє та зовнішнє. У цьому випадку це буде зовнішнє сумісництво.

Особа, яка приймається на роботу за сумісництвом, має подати на підприємство заяву про прийняття на роботу за сумісництвом і паспорт.

Зважаючи на надзвичайний стан, заяви працівників можуть бути направлені будь-яким способом. Наразі найдоступнішим способом є різні месенджери: Viber, Telegram тощо. За цих підстав роботодавець видає наказ про прийняття на роботу за сумісництвом.

Для врахування умов воєнного стану в питання хпраці Верховною Радою України прийнятий Закон України «Про організацію трудових відносин в умовахвоєнного стану» від 15.03.2022 № 2136 (далі — Закон № 2136).

У період дії воєнного стану форму трудового договору сторони можуть визначати за згодою (ч. 1 ст. 2 Закону № 2136): трудовий договір можна укладати в усній формі з будь-яким працівником, який приймається на роботу. Фізичні особи – підприємці також не зобов’язані укладати письмові трудові договори.

Ч. 1 ст. 13 Закону № 2136 встановлює можливість призупинення дії трудового договору у зв’язку з військовою агресією протиУкраїни, що виключає можливість надати та виконувати роботу.

Право призупинити трудові відносини мають як працівник, так і роботодавець.

У разіініціювання призупинення дії трудового договору працівником він подає відповідну заяву. Роботодавець не може відмовити працівнику, оскільки Закон № 2136 не визначає, щодію трудового договору призупиняють за згодою роботодавця або за угодою сторін. Призупинити трудовий договір — суб’єктивне право сторін трудового договору під час війни.

У такому випадк утрудові відносини фактично тривають: роботодавець тимчасово припиняє забезпечуватип рацівника роботою; працівник тим часово припиняє роботу за трудовим договором.

Впевнені, щотакі роз’яснення допоможуть тимчасово переміщеним особам у розв’язанні питань щодо працевлаштування за новим місцем мешкання.

Повний текст статті можна переглянути за посиланням: https://rada.info/upload/users_files/35549578/4447402658f116c715257dac96740d9a.pdf


Фото без опису

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь