Катлабузька селищна рада / Katlabug settlement council
Одеська область, Ізмаїльський район / Odesa region, Izmail district

До уваги операторів ринку що займаються виробництвом та/або обігом харчових продуктів!!!

Дата: 22.11.2022 16:43
Кількість переглядів: 229

У зв’язку з віяловими відключеннями систем електропостачання по  всій  території  України, що, в свою чергу, впливає на виробництво та/або обіг харчових продуктів, Ізмаїльське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області повідомляє.

На виконання листа  Державної  служби  України  з  питань  безпечності  харчових  продуктів  та  захисту  споживачів  № 11.1.1-5/17756  від 14.11.2022 р., Законів України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» від 18.05.2017 № 2042-VIII, «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових, продуктів» від 23.12.1997 №771/97-ВР, наказу Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України від 11.07.2003 №185 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами», Вам необхідно контролювати та дотримуватись вимог температурних режимів зберігання харчових продуктів, а саме:

  • Забезпечити в холодильних та складських приміщеннях оптимальний режим зберігання харчових продуктів відповідно до їхніх фізико-хімічних властивостей.

Всі продукти повинні зберігатися за нормами температурного режиму, вологості та освітлення. Варто суворо слідкувати за дотриманням термінів реалізації продуктів, особливо швидкопсувних. Так, крупнокускові напівфабрикати з м’яса зберігаються 48 год. при температурі 2-6°С, порціонні без панірування напівфабрикати — 36 год.; порціонні паніровані напівфабрикати — 24 год.; напівфабрикати м’ясні січені- 12 год.; риба всіх найменувань — 48 год. при температурі 0-2°С; риба заморожена — 24 год. при тій же температурі; молочнокисла продукція зберігається не більше 36 год. при температурі 2-6°С. Консервована продукція (консерви з м’яса тварин, птиці, субпродуктів, м’ясних продуктів, з бобових продуктів, м’ясорослинніх продуктів) зберігають в сухому приміщенні при температурі від 0°С до 8°С і вологості 75%.

Для кожної категорії товарів свої вимоги, але завжди краще орієнтуватися на те, що, вказує виробник на упаковці або етикетці.

  • Для правильної організації зберігання харчових продуктів їх необхідно розділити на категорії.

Категорії продуктів та особливості їх зберігання:

Макарони, крупи, борошно, консерви та інші сухі продукти — потрібно зберігати в сухому місці, що добре провітрюється.

Хлібобулочні вироби — зберігання в окремих шафах з отворами для вентиляції. Зберігати в одному контейнері житній і пшеничний хліб не можна.

М’ясо, птиця, риба та морепродукти — допускається зберігання в одному холодильнику, але на різних полицях. Зберігати готову продукцію та сире м’ясо в одній холодильній камері заборонено.

Молочна продукція — потрібно зберігати в тарі з кришкою. Заборонено залишати ложки та лопатки у контейнері.

Сири та ковбаси — дозволяється зберігати лише в упаковці постачальника. Після розпакування можна скласти в контейнер із кришкою. Зберігати сир та ковбасу в одному контейнері не можна.

Овочі та фрукти — зберігання у темних, сухих та прохолодних приміщеннях. Фрукти та ягоди слід зберігати в ящиках при температурі не вище 12°С.

Яйця — не можна зберігати разом з іншими продуктами в одному холодильнику. Для зберігання яєць підійде сухе та прохолодне приміщення.

Заморожені напівфабрикати та овочі — заборонено розморожування та повторне заморожування. Зберігати заморожені овочі потрібно лише в упаковці постачальника та низькотемпературних холодильниках.

  • Способи зберігання й укладання сировини та харчових продуктів.

Стелажний — продукція зберігається на полках, стелажах, у шафах; при цьому способі вона захищена від відсирівання, тому що здійснюється доступ повітря до нижніх шарів. Так зберігають масло, сир, хліб, вина в пляшках (у горизонтальному положенні для змочування корку).

Штабельний — продукція зберігається на підтоварниках; так зберігають продукти в тарі, яку можна складати в стійкий штабель висотою не більше 2 м; мішки з цукром та борошном укладають плиском, висотою не більше 6 мішків.

Ящиковий — у ящиках зберігають плоди, овочі, яйця та ін.

Насипний — продукти зберігають навалом — у засіках, кагатах, буртах, ящиках, контейнерах, бункерах без тари, причому з боку стін і підлоги залишають простір 10-20 см для вільного доступу повітря; так зберігають картоплю (висота не більше 1,5 м), коренеплоди (0,5 м), цибулю (0,3 м).

Підвісний — застосовується для зберігання сировини і продуктів у підвішеному стані, наприклад копченості, ковбасні вироби. М’ясо тушами, напівтушами, четвертинами зберігають підвісним способом на луджених гаках, без зіткнення туш одна з одною та зі стінами.

  • Для контролю температурного режиму зберігання харчових продуктів у холодильному устаткуванні повинен бути повірений термометр, на складському приміщенні для контролю вологості та температури психрометр.
    Фото без опису

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь