20-21 березня у місті Львів відбувся форум Цифрових громад який був організований Фондом Східна Європа та Швейцарсько - українською програмою EGAP «Електроне урядування задля підзвітності влади та участі громади».
З 2020 року Суворовська селищна територіальна громада є учасницею пілотного проєкту у впровадженні електронних інструментів демократії і була запрошена на форум як громада-партнерка. Участь в форумі прийняли голова Суворовської громади Олег Босікевич та ініціатор участі в проєкті, депутат Суворовської селищної ради Ірина Пукалова.
Протягом двох днів учасники форуму з Вінницької, Волинської, Одеської, Чернігівської, Дніпропетровської та Луганської областей обмінювались досвідом. На початку форуму зі всіма учасниками привіталась заступник міністра Цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан яка розповіла про наміри подальшого розвитку цифрових державних послуг: про введення посад CDTO (цифровий лідер) який буде займатися цифровим розвитком в громадах; про запуск нових сервісів Дія цифрова освіта; про розширення сервісів Дія. Бізнес та інші корисні сервіси.
Артем Михайлик, радник міністра Цифрової трансформації зауважив, що в цифровізації не має бути дискримінації розвитку малих проєктів. Всі громадяни України повинні отримати якісний інтернет та доступ до інструментів електронної демократії.
Цікавим було дізнатися про розробку нового інструменту вимірювання індексу цифрового розвитку громад який буде надавати інформацію для громадян та стане фактором привабливості для залучення бізнесу та інвестора.
Колеги з Луганської та Дніпропетровської області розповіли як було налаштовано роботу електронних сервісів для отримання допомоги переселенцям з початку війни в Україні. Було створено 27 хабів підтримки населення з метою доступу ВПО до електронних сервісів, розроблено Єдину систему обліку потреб та взаємодій з міжнародними фондами, систему обліку гуманітарної допомоги, що надало можливість досягти оптимального поєднання уніфікації та індивідуального налаштування для кожного регіону окремо.
Радник міністра Артем Михайлюк запропонував нову модель застосунку smart - місто та стратегію і тактику її створення, яка обговорювалась з головами громад які зацікавленні в впровадженні та пілотуванні цього застосунку.
Софія Сакалош, координаторка з впровадження цифрових інструментів в громадах проінформувала про створення офісів DIGITAL Вінниця, DIGITAL Волинь, DIGITAL Дніпро з метою підтримки цифрового розвитку регіонів; про впровадження проєкту Цифрова освіта та проведення воркшопів для вікової категорій населення 50+; про підключення до чат-боту СВОЇ 342 громад з кількістю 45270 користувачів; про впровадження Конструкторів веб-сайтів громад та сайтів ЦНАП;
Про розумні кол-центри в ОМС, громадський бюджет, започаткування надання послуг в ЦНАП з паспортизації та покращення роботи міграційної служби – розповів Іван Копиченко, регіональний координатор програми EGAP в Одеській області.
Багато часу було приділено для проведення панельної дискусії з питань: «Цифровізація в умовах війни», «Е-послуги та цифрові сервіси в громадах», «Цифровізація громад. Успішні рішення», «Цифрові простори» до яких були залучені учасники проєкту.
Велику увагу було приділено цифровій безпеці та інформаційній гігієні в державних установах, в звичайному житті та на робочому місці громадян.
На завершення такої видатної події, Сергій Гунько, модератор заходу (координатор з цифровізації регіонів) вручив присутнім грамоти з відзнакою Цифрова громада, за активну участь впровадження цифрових проєктів за підтримки Програми EGAP, яка фінансується Швейцарією і виконується Фондом Східна Європа у співпраці з Мінцифрою.
Ми вдячні Програмі EGAP та Фонду Східна Європа за можливість впровадження цифрових інструментів які покращують якість надання послуг, рівень життя населення та соціально - економічний розвиток громади.
Попереду нас чекають нові проєкти задля втілення нових ідей!