В селищі Суворове відбувся Другий Меліоративний Форум
19 липня 2023 року відбулися Другий Меліоративний Форум та виїзні Комітетські слухання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики за участю народних депутатів- членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики і представників секретаріату Комітету, представників Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного агентства меліорації та рибного господарства України, Державного агентства водних ресурсів України, Програми USAID АГРО, Світового Банку, організацій водокористувачів, Всеукраїнської Аграрної Ради, Одеської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської обласних військових адміністрацій, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Центру державного земельного кадастру, Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства Національної академії аграрних наук України, аграріїв, медіа.
Поважних гостей в цей день гостинно зустріло смт Суворове, адміністративний центр Суворовської селищної територіальної громади, на чолі з Олегом Босікевичем, Суворовським селищним головою та Михайлиною Капаруліною, депутатом Ізмаїльської районної ради, головою правління ОВК "Вода життя".
Гості відвідали насосні станції Суворовської зрошувальної системи: НСП-1, НСП-2 та НС-1.
На насосній станції НСП-1 відбулось офіційне відкриття Другого Меліоративного Форуму.
Виступали:
Олександр Гайду, голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики
Віталій Головня, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України
Ксенія Сидоркіна, директорка Програми USAID з аграрного і сільського розвитку АГРО
Тарас Кот, перший заступник Голови Державного агентства меліорації та рибного господарств України
Алла Стоянова, директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА
Михайлина Капаруліна, голова правління ОВК «Вода Життя».
Було також здійснено огляд Зрошувального каналу Суворовської зрошувальної системи, під час якого головою правління ОВК "Вода життя" Михайлиною Капаруліною було презентовано проєкт модернізації Суворовської зрошувальної системи та обговорено його технічні аспекти.
Важливою подією став урочистий запуск зрошення (дощувальна машина).
Під час заходу усі присутні мали змогу поставити питання, поспілкуватися з журналістами.
Для учасників Форуму в смт Суворове було організоване частування.
Після відвідування смт Суворове учасники Форуму продовжили свою роботу в м.Ізмаїл, де було підписано субгрантовий договір з впровадження нових технологій зрошення, енерго- та водозберігаючого обладнання та автоматизації зрошення між Програмою USAID АГРО та ОВК «Вода життя».
Також у м. Ізмаїл відбулися Комітетські слухання на теми: «Актуальні питання управління об'єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності», «Рибна галузь: простежуваність «від вилову до споживання».
Сподіваємося, що успішна практика Суворовської громади в реалізації реформи в секторі гідротехнічної меліорації (створення організацій водокористувачів) стане прикладом для інших громад Одеської області та буде стимулювати водокористувачів-агровиробників та інших агровиробників до участі в створенні організацій водокористувачів.
Адміністрація Суворовської селищної ради дякує всім причетним за підтримку та допомогу в реалізації проєкту модернізації Суворовської зрошувальної системи.
Спільними кроками НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ РАЗОМ!