Пілотний проєкт Суворовської громади з написання «Концепції управління комунальними земельними ресурсами Суворовської територіальної громади»
Вже другій рік поспіль Суворовська громада приймає участь в проєкті Німецько-український Агрополітичний діалог(АПД) за сприянням Всеукраїнської асоціації громад(ВАГ) та ДОРАДА, пріоритетним питанням якого є «розвиток сільських територій». В минулому році громади-учасниці проекту відвідували Німеччину з метою обміну досвідом з управління земельними ресурсами громад. Кожна громада мала можливість розповісти про власний досвід з цього питання, порівняти свої можливості та професійні навички в порівнянні з огляду та практики Німеччини. Було зроблено загальний аналіз і сформовано перелік проблемних питань з управління земельними ресурсами. За результатами проведеної роботи, керівниками проєкту було обрано най вмотивовану громаду для реалізації пілоту з написання «Концепції управління земельними ресурсами громади» з використанням Європейського досвіду, а саме - Суворовську громаду!
За планом реалізації проєкту на початку тижня до Суворовської громади завітали фахові спеціалісти з міжнародним досвідом, наукові діячи у своїй галузі а саме: Ольга Жовтоног, керівник МГО « Примавера», професор, доктор сільськогосподарських (сільськогосподарської меліорації) наук; Андрій Тарнопольський генеральний директор, керівник технічних програм «Центр державного земельного кадастру», заступник директора Інституту землекористування Національної академії аграрних наук України; Віталії Поліщук завідувач відділу зрошення Інституту водних проблем і меліорації НААН - які маю проводити фаховий супровід процесу з написання концепції. Протягом тижня було проведено два семінари з зацікавленими сторонами та основними стейкхолдерами.
Учасниками процесу стали голова місцевої влади, депутати, фахові спеціалісти з відділу ЖКГ, старости, фермери, члени правління ОВКа « ВОДА ЖИТТЯ». Під час семінару було зроблено аналіз існуючих проблем в питаннях управління земельними ресурсами громади з питань використання цих ресурсів, професійності та рівня обізнаності фахових спеціалістів громади, доступності до інформації про земельні ресурси для фермерів та місцевого населення, про стан проведення інвентаризації земель в громаді та багато інших питань.
Після проведеного аналізу було запропоновано шляхи вирішення проблемних питань. Робота проводилась в фокус- групах, дуже активно, всі учасники процесу були дуже зацікавлені та мотивовані. Підіймалось також питання відновлення зрошення в громаді і не тільки на території смт. Суворове а і інших населених пунктів громади бо це одне з най важливіших питань розвитку як аграрного сектору громади так і соціального добробуту населення. Розглядалась також можливість перегляду земельних ділянок комунальної власності зі зрошенням для розвитку інших видів діяльності та інвестиційного розвитку громади.
Дякуємо АПД та нашім партнерам з Німеччини за надану можливість з отримання знань для використання в управлінні земельними ресурсами громади.
Анкета для опитування жителів Суворовської громади щодо розвитку громади та земельно-майнових питань
https://ee.kobotoolbox.org/x/1p7d0InZ