Підсумки року по Проєкту Німецько – український Агро політичний діалог(АПД) за участью партнерів проекту Всеукраїнська асоціація громад(ВАГ), Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України «ДОРАДА» та громад
Підсумки року по Проєкту Німецько – український Агро політичний діалог(АПД) за участью партнерів проекту Всеукраїнська асоціація громад(ВАГ), Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України «ДОРАДА» та громад партнерок проєкту з 13.12 – 15.12.2023 року
В Узинській громаді Київської області відбувся останній за цей рік семінар –тренинг Проєкту АПД на тему: «Агроекономічний розвиток. Синергетичний ефект співпраці від локального до національного рівнів влади». На початку семінару гостів привітав голова громади Гринчук Віталій Юрійович якій організував теплий прийом та гарні умови для проведення семінару.
Під час заходу були підведені підсумки співпраці з міністерством Аграрної політики України та обговорені плани щодо спільної діяльності в питанні удосконалення стратегічних документів пілотних громад.
Було представлено брошуру «Методичних рекомендації щодо розробки Агроекономічного паспорту громади» розробленого спеціалістами Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з урахуванням рекомендації від пілотних громад що наразі працюють над розробкою Агропаспортів. Обговорені також були перспективи Державної підтримки аграріїв на 2024 рік.
На відкритому заході на який було запрошено представників Департаментів Аграрного розвитку з обласних центрів пілотних громад було представлено проєкти Агропаспортів і бачення громад в плані аграрного розвитку своїх території.
З метою визначення напрямів навчання в ході реалізації проекту на наступний 2024 рік був проведений брейнстормінг і занотовано такі напрями:
- огляд Стратегій розвитку громад та включення компоненту Аграрного розвитку. Навчання з стратегічного планування та розуміння необхідних ресурсів для вдалого забезпечення їх реалізації;
- навчання з написання програм розвитку та підтримки, порядків відшкодування з різними підходами та з огляду на національний , регіональний та локальний рівень;
- як працювати з інформацією про державну допомогу, як надати консультацію для сільгоспвиробника з визначенням алгоритму дій та дорожньою картою;
- навчання з економічного планування сільського розвитку;
- розроблення плану роботи з аграріями на територій громади;
- як просувати свою територію, робити її впізнаваною через брендування території;
- як працювати с цифровими інструментами, розробляти опитувальники відповідно до цільових груп;
- вивчення методології залучення громадськості до обговорення важливих питань;
- огляд екологічного впливу через призму розвитку аграрного сектору, розробка стратегії адаптації до кліматичних змін;
- ознайомлення з Європейською аграрною політикою;
- що таке крафтове виробництво і які виробництва можуть розвиватися як крафт?
- та інші питання.
Також було представлено бачення Всеукраїнської асоціації громад щодо подальшой співпраці з представниками громад в питанні створення Комітету сільського розвитку при Асоціації, створення платформи для обміну досвідом та здобутими навиками з іншими громадами України та з митою популяризації сільської політики.
Також під час семінару учасники відвідали два бюджетоутворюючих підприємства Узинської громади ТОВ «Антонівський м’ясокомбінат» та ТОВ «Гама» які наразі утворюють понад 300 робочих місць на кожному з підприємств. Є надійними партнерами громади з питань задовільнення соціальних потреб мешканців громади та з питань забезпечення продовольчої безпеки Київської, Житомирської та інших прилеглих областей.
Залишилося побажати громадам гарно відпочити під час Різдвяних свят, зібрати сили на наступний рік для початку нової плідної праці і навчання з метою здобуття нових знань, практик та навиків.
Організаторам проекту Марія Ярошко, Німецьким партнерам бажаємо міцного здоров’я та натхнення для впровадження нових ідей та розвитку громад!