Екскурсія на підприємство ФГ «Стоянов А.А.» Суворовської громади
На минулому тижні в Суворовській громаді протягом п’яти днів проводився семінар-тренінг в рамках проєкту Німецько-український Агрополітичний діалог(АПД), участь в якому активно приймає Суворовська громада, як одна з восьми пілотних громад України.
Одна з найцікавіших частин проведення таких семінарів – це знайомство з громадою, яку відвідують учасники проєкту, та знайомство з її особливостями, історією, культурою, виробничою інфраструктурою. Дякуючи нашім підприємцям які відгукнулись на наше прохання відвідати їх виробництва, ми мали можливість з гордістю розповісти як розвивається та веде свою діяльність на території громади наш бізнес.
Перша екскурсія-відвідування було на підприємство ФГ «Стоянов А.А.» яке розміщено в с. Кирнички Суворовської громади. Голова господарства - Алла Андріївна, привітала гостей громади і висловила свою думку щодо важливості врахування в Стратегії розвитку громади компонента Агро. Спільними були думки щодо того що місцева влада має сприяти розвитку агропідприємств в пошуку нових технологій, інноваційних підходів виробництва, створенні умов для переробних підприємств.
Саме такою діяльністю наразі вже займається Алла Андріївна на своєму підприємстві на експериментальних земельних ділянках, куди були запрошені гості громади для демонстрації нового досвіду. Господарство наразі є першим в регіоні, яке вирощує рис на крапельному зрошенні і є абсолютно новаторським методом для Одещини.
Традиційно рис потребує великої кількості води і вирощується на затоплених полях-чеках, що значно обмежує його можливість вирощування в регіонах з дефіцитом водних ресурсів. Крапельне зрошення дозволяє ефективно використовувати воду, зменшуючи її витрати та забезпечує оптимальні умови для росту рослин. І це не лише економічно вигідно, але й екологічно безпечно. Друга експериментальна рослина яка засіяна на полях господарства це бавовник. Цей проєкт є унікальним для України!
Експеримент проводиться на двох типах земель: на багарних та зрошувальних ділянках з метою з’ясування як адаптується рослина в різних умовах. Сьогодні господарство вже отримало перші коробочки бавовни, які стали символом успіху чергового етапу цього експерименту. Вирощування бавовника в Україні має не тільки аграрне, а й стратегічне значення. Бавовна є сировиною для виробництва нітроцелюлози, що робить її важливою для обороноздатності нашої держави. Відвідування було дуже цікавим, пізнавальним, велась активна дискусія під час якої господиня надавала відповіді. Можна було доторкнутися до рослин, побачити цвітіння бавовника і відчути себе частинкою великого експерименту!
Ми дуже вдячні Аллі Андріївні за гостинність, відкритість та приємне спілкування і бажаємо гарних врожаїв та успіху у втіленні амбітних планів!
Далі буде!